جستجو

عوامل ایجاد آریتمی قلب

عوامل ایجاد آریتمی قلب
۱ مارس 27, 2016

در این حالت، یک مسیر عصبی اضافه در قلب وجود دارد .این مسیر عصبی ،در گره دهلیزی بطنی و یا در محلی کنار آن قرار دارد.

در صورتیکه مسیر عصبی اضافه فعال شود ،ممکن است جریان الکتریکی طبیعی قلب که از قسمت فوقانی قلب شروع شده و به پایین می آید ( و در حالت طبیعی ،پس از رسیدن به پایین قلب پایان می یابد) مجددا وارد این مسیر اضافی شده به بالا حرکت کرده و مکررا حالت چرخشی به خود گیرد.

آریتمی قلب

این پایداری جریان الکتریکی و چرخش مکرر آن باعث می شود که قلب به طور مداوم تحریک شود و آریتمی های تند (نامنظمی های سریع) قلب ایجاد شوند.

این ضربانات سریع در خانم ها شایعتر می باشند و غالبا تا قبل از شروع آریتمی، بیمار مشکل خاص ندارد و بطور ناگهانی ایجاد شدن ضربانات سریع در قلب خود را احساس می کند.

غالبا این آریتمی ها خودبخود پایان می یابند ولی گاهی نیاز به مراجعه به بیمارستان و تزریق دارو و سایر راههای درمانی دارند .

در برخی موارد آریتمی ها خیلی شدید و تکرار شوند یا با علایم غیر قابل تحمل باشند یا قابل درمان و کنترل دارویی نباشند و… ،نیاز به ابلاسیون می باشد.

در ابلاسیون ،بدون نیاز به بیهوشی ،راه اضافه قلبی ،از بین رفته و از تکرار آریتمی ها جلوگیری می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

دکتر محمود هادی زاده

فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی (بالون آنژیوپلاستی)، دوره فوق تخصصی (تکمیلی) نارسایی قلب، درمان واریس و بیماری های عروقی، بورد تخصصی قلب و عروق – فشارخون، عضو انجمن قلب امریکا و عضو انجمن نارسایی قلب اروپا

دیگر مطالب

دیدگاه ها1)
خیراندیشMay 12پاسخ
بصورت خلاصه روش های پیشگیری واورژانس نیز ارائه شود.باتشکر.

ارسال نظر