Posted on Leave a comment

فشار خون :

فشارخون

فشار خون :

09211016462 و 03132242165 دوشماره تلفن برای اخذ نوبت برای ویزیت ودرمان شماعزیزان است.
فشارخون درواقع میزان فشاری است که خون در بدن ما بررگ آئورت وارد می کند. این یک سیگنال بیولوژیکی کلیدی است که خطر یک بیماری جسمی را همراه با تعداد تنفس، ضربان قلب، اشباع اکسیژن و دمای بدن مشخص می کند.
مقدار فشار خون معمولی برای بزرگسالان که توسط جامعه پزشکی تعیین می شود 120/80 میلی متر جیوه است. اگر کمتر از این باشد،به آن فشار خون پایین گفته می شود، اگر بالا باشد ، به مرحله قبل از فشار خون و فشار خون بالامرحله 1 ومرحله 2 تقسیم می شود.
فشار خون بالای مزمن خطرناک است زیرا رگ های خونی آسیب دیده ، باعث سکته های مغزی ، بیماری های مختلف قلبی،نارسایی مزمن کلیه و اختلالات شبکیه می شوند. مسئله این است که علائم تامدتهاپس از شروع واقعی این بیماری ها ظاهر نمی شوند. به همین دلیل، فشار خون بالا “قاتل خاموش” لقب گرفته است.درکلینیک فشارخون دکترهادی زاده( بهترین متخصص فشارخون اصفهان) (بهترین دکترفشارخون اصفهان) انواع درمانهای گوناگون دراین حوزه، دراختیارشماعزیزان قراردارد.
بیماران زیادی دردنیاباابتلابه این مشکل وجود دارد. در نتیجه نظر سنجی ملی بهداشت و تغذیه 2016 ، 35٪ از بزرگسالان بالای 30 سال در کره از فشار خون بالا رنج می برند. براساس انجمن فشار خون کره ، تعداد بیماران مبتلا به فشار خون بالا در این سال از 11 میلیون نفر فراتر رفته و 8.2 میلیون نفر برای آنها تجویز می شود.
هنگامی که فشار خون بالا تشخیص داده شد ، پزشک اصلاح عادت های زندگی و ورزش همراه با دارو را توصیه می کند. با این حال ، درست است که مجبور کردن به ورزش ،یک روش مناسب است که برای دهه ها مورد استفاده قرار گرفته است ، برای درمان فشارخون بالا، ورزش بسیارمهم است. درقدیم این گفته وجود داشت که “شما باید یک داروی فشار خون را برای یک عمر مصرف کنید.”

هنگام اندازه گیری، نیاز به توجه دارد زیرا “فشار خون بالای روپوش سفید” وجود دارد ، که در آن فشار خون هنگامی که پزشک یا پرستار فشار خون را در بیمارستان اندازه می گیرد افزایش می یابد و “فشار خون بالا ی پنهان شده” ، که دراینحالت فشارخون اندازه گیری شده درمطب و بیمارستان ها طبیعی است ، اما وقتی در خانه فشارخون رااندازه می گیرید، بالاترازحدنرمال است. به همین دلیل ، متخصصان می گویند گزارش دقیق فشار خون به پزشک مسئول در خانه دو بار صبح و شب مفید است. قبل از فشار خون ، باید راحت نفس بکشید و حدود 5 دقیقه آرام باشید.

“اگر شیوه زندگی بهبود یابد ، تعداد بیمارانی که دارو مصرف می کنند بسیار کاهش می یابد”
در یک جلسه اخیر فشار خون بالا در کنفرانس سالانه انجمن قلب آمریکا ، یک مطالعه نشان داد که بیماران مبتلا به این بیماری،فشار خون خود را تا حدی کاهش داده اند که پس از تغییر شیوه زندگی در طی 16 هفته دیگر نیازی به مصرف دارو ندارند.
دستورالعمل های فشار خون بالا در انجمن قلب آمریکا شامل تغییر در سبک زندگی به عنوان اولین گام برای کاهش فشار خون است.
آلن هیندرلیتر ، دانشیار دانشگاه کارولینای شمالی ، که این تحقیق را انجام داده است ، گفت: “بهبود عادت های زندگی ، مانند رژیم غذایی سالم و ورزش منظم ، می تواند تعداد بیماران نیاز به داروهای کاهش فشار خون را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.” این امر اعمال می شود در افرادی که فشار خون دیاستولی آنها بین 80 تا 89 میلی متر جیوه است. “
تیم تحقیقاتی تحقیقی روی 129 بیمار مرد و زن چاق مبتلا به فشار خون بالای 40 تا 80 سال انجام دادند. فشار خون این بیماران 130-160 / 80-99 میلی متر جیوه بود ، اما آنها در زمان مطالعه از داروهای کاهش فشار خون استفاده نمی کردند طبق دستورالعمل های اخیر ، بیش از نیمی از افرادی که در اوایل مطالعه بودند ، نیاز به مصرف داروهای ضد فشار خون داشتند.
تیم تحقیق گروهی را برای انجام یک مطالعه مداخله ای به مدت 16 هفته سازماندهی کردند ، آن را به سه قسمت تقسیم کردند و به طور تصادفی بیماران را تعیین کردند. یکی از این گروه ها رژیم خود را تغییر داده و سپس سه بار در هفته در مشاوره رفتاری و یک برنامه تمرینی نظارتی شرکت می کنند.
آنها عادات غذایی خود را به “رویکردهای رژیم غذایی برای جلوگیری از فشار خون بالا” تغییر دادند که ثابت شده فشار خون را پایین می آورد. DASH بر میوه ها و سبزیجات و لبنیات کم چربی تأکید دارد و مصرف گوشت قرمز و نمک و شکر را به حداقل می رساند.
گروه دوم با کمک یک متخصص تغذیه روی رژیم DASH تمرکز کردند و فقط رژیم را تغییر دادند. گروه سوم ورزش یا عادات غذایی خود را تغییر ندادند.
کاهش فشار خون به میزان 16/10 mmHg از طریق اصلاح سبک زندگی تیم تحقیق سه گروه را با هم مقایسه کرده و حقایق زیر را پیدا کردند.
● گروهی که هم در رژیم غذایی DASH و هم در برنامه کنترل وزن شرکت داشتند به طورمتوسط ​​19 پوند (8.6 کیلوگرم) وزن کم کردند و در پایان مطالعه مقایسه ای 16 هفته ای ، متوسط ​​فشار خون سیستولیک 16 میلی متر جیوه کاهش یافت و فشار خون متوسط ​​دیاستولیک 10 میلی متر جیوه کاهش یافته است.
● گروهی که از برنامه رژیم DASH پیروی می کنند فقط فشار خون سیستولیک را 11 میلی متر جیوه و فشار خون دیاستولیک راکاهش دادندوبهمین ترتیب نتایج تحقیقات مختلف برتاثیرفوق العاده رژیم غذایی وورزش درکنترل فشارخون تاکیددارد.

دیدگاهتان را بنویسید