جستجو

نقش ارث در ایجاد بیماری قلبی

نقش ارث در ایجاد بیماری قلبی
فوریه 7, 2016

—توارث، یکی از عوامل خطرزای بیماری های قلبی می باشد و لذا در کسانی که در نزدیکان خود (مانند پدر و مادر، خواهر و برادر، پدربزرگ و مادربزرگ و…)

بیماری های قلبی عروقی، فشارخون بالا، دیابت، سکته مغزی، چاقی و… وجود داشته باشند، احتمال ابتلا به این بیماری ها بیشتر از بقیه افراد می باشد لذا بایستی این افراد، چند نکته مهم را در نظر داشته باشند:

نقش ارث در ایجاد بیماری قلبی

الف) شیوه زندگی خود را سالم کنند و عوامل خطرزای خود را کنترل نمایند و از انجام اموری که باعث بروز بیماری می شود خودداری نمایند.

ب) مکرراً و هر از چندگاه با مراجعه به پزشک، خود را از نظر ابتلاء به بیماریهای گوناگون بویژه بیماریهایی که در فامیل شما وجود دارند بررسی کنید تا در صورت ابتلاء، هر چه زودتر درمان شروع گردد.

—کسانی که در فامیل خود دارای بیماری های فوق می باشند، بایستی از همان کودکی تحت مراقبت بیشتر باشند و شیوه زندگی مناسب و بدور از عوامل خطر داشته باشند و به تناوب تحت بررسی قرار گیرند.

—به عنوان مثال کسی که عوامل خطر دارد ، بیشتر از بقیه بایستی ورزش کند، از چاقی بدور باشد، سیگار نکشد و شیوه زندگی مناسب داشته باشد.

—باید دقت شود که برخی عوامل زمینه ساز ایجاد بیماری های قلبی عروقی، غیر قابل تغییر را کنترل نمود که کمک زیادی به جلوگیری و درمان بیماریهای قلبی خواهدداشت.

—بنابراین مصرف هرنوع دخانیات، بایستی قطع شود، دیابت، فشارخون بالا، چربی خون بالا، و استرس و وزن، در حدود نرمال حفظ شود و برنامه های ورزش مناسب به کار رود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

دکتر محمود هادی زاده

فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی (بالون آنژیوپلاستی)، دوره فوق تخصصی (تکمیلی) نارسایی قلب، درمان واریس و بیماری های عروقی، بورد تخصصی قلب و عروق – فشارخون، عضو انجمن قلب امریکا و عضو انجمن نارسایی قلب اروپا

دیگر مطالب

ارسال نظر