ترومبوز

ترومبوز(لخته خون) (قسمت سوم)

در پاره ای ازموارد ، تشخیص ترومبوز ممکنست با کمک تست زیر تایید شود این تست که از بهترین تست تشخیصی ترومبوز ورید عمقی است ونوگرافی با ماده ی حاجب می باشد .

در این تست که به نام ونوگرام هم خوانده می شود یک ماده ی حاجب که با اشعه یx قابل مشاهده است به داخل وریدهای پا ترزیق می شود و سپس به بدن بیمار وضعیتهای مختلفی به منظور تسهیل جریان خون از وریدهای تحتانی به قلب داده می شود و همزمان توسط اشعه ی xاز شبکه ی وریدی عکسبرداری می شود.ونوگرافی در موارد اندکی ممکنست نتیجه ی روشنی به دست ندهد .همچنین این تست با خطر ناچیزی از عفونت یا حساسیت به ماده ی حاجب همراه است.در بسیاری از موارد می توان بدون استفاده از این تست به تشخیص رسید.

تست های جایگزین ونوگرافی شامل تستی است که در ان جریان خون ساق ها توسط یک دستگاه فشار خون و دو الکترود کوچک اندازه گیری می شود.
این روش سریع تشخیصی که به نام ایمپدانس پلتیسموگرافی خوانده می شودغالبا در تشخیص لخته های بالای زانو مفید است.ازروشهای غیرتهاجمی تشخیص لخته خون (ترومبوز)(لخته خون)می توان به سونوگرافی داپلررنگی اشاره کرد.استفاده از سونوگرافی داپلررنگی که روشی کاملا غیر تهاجمی است با کمک امواج صوتی تصویری از وریدها به دست می دهد و نوعی از ان به نام سونوگرافی داپلر ،جریان خون اندازه گرفته می شود.

جهت کسب اطلاعات کاملتر می توانید باتلفنهای کلینیک قلب وعروق اصفهان (کلینیک واریس اصفهان وفوق تخصصی قلب وعروق) دکتر هادی زاده (۵ و ۳۲۲۴۲۱۶۴ _ ۰۳۱
تماس بگیرید،
یا عبارت @nobattt رادرتلگرام سرچ کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید