درد قفسه سینه و درد پشت قفسه سینه (قسمت چهارم)

درد قفسه سینه و درد پشت قفسه سینه (قسمت چهارم)

در قسمت سوم این مبحث ،نکاتی را در مورد درد پشت قفسه سینه ارائه نمودیم و اینک ادامه مبحث:

شاید بتوان گفت شایعترین دلیل درد پشت قفسه سینه ،اختلالات اسکلتی عضلانی می باشند.اختلالات اسکلتی عضلانی ،معمولا ناشی از کشش های ایجاد شده بر روی عضلات و لیگامانهای می باشد که این کشش های نامناسب ،در اثر وضعیت نامناسب بدن،ایجاد می شوند.در اکثر موارد این درد ها ،شدید نمی باشند و بیماران ،با انواع مسکن و روشهای ساده ،به درمان درد می پردازند ولی گهگاه درد پشت قفسه سینه ،آنچنان شدید می شود که بیمار ناگزیر به مراجعه پزشکی می باشد.
نکته مهمی که در این زمینه بایستی به آن دقت نمود ،آنستکه بایستی دردهای ناشی از بد قرار گرفتن وضعیت بدن و مشکلات ناشی از آن را از اختلالات آرتریتی (آرتروز)افتراق داده و تفکیک کرد.
آرتروز (اختلالات آرتریتی)در ناحیه ی ستون مهره های توراسیک (پشت قفسه سینه)
اختلالات شایعی بشمار نمی روند ولی گهگاه در این منطقه ،با استئوآرتریت دژنراتیو(آرتروزهای خاص که بیشتر در سنین پیری دیده می شوند)و نیز اسپوندیلوآرتروپاتی های التهابی) نیز مواجه می شویم.در این زمینه افتراق این بیماریها ،اطلاعات مختلفی در سایت دکتر هادی زاده (وابسته به کلینیک قلب و عروق)(کلینیک واریس)وجود دارد.
از نکات دیگری که بایستی در این زمینه و در مورد تشخیص علت درد پشت قفسه سینه ،به آن اشاره نمود،آنستکه بیماری های عفونی نیز ممکن است باعث درد در پشت قفسه سینه شوند که می توانند باعث درد قفسه سینه شده و بیماران را با مشکلات مختلفی مواجه سازد.
از جمله بیماریهای عفونی که می توانند باعث درد در پشت قفسه سینه شوند،می توان به آنفولانزا ،ابشتاین با رویروس و…اشاره نمود .این بیماری های ویروسی می توانند باعث ایجاد درد در قسمت پشت قفسه سینه شوند که گاهی بصورت درد قفسه سینه نیز خودنمایی می کنند.
از جمله بیماری های مهم دیگری که بایستی به آن توجه داشت،زوناست هرپس زوستر(زونا)می تواند باعث درد در پشت قفسه سینه شود و در صورت درگیری قسمت جلو ،یا کناره ها،می تواند باعث درد قفسه سینه نیز شوند.اطلاعات کاملتر در این زمینه ،در سایت دکتر هادی زاده وابسته به کلینیک قلبو عروق (کلینیک واریس)دکتر هادی زاده در دسترس است ادامه دارد…

دکتر محمود هادی زاده

جهت کسب اطلاعات کاملتر می توانید باتلفنهای کلینیک قلب وعروق(کلینیک واریس وفوق تخصصی قلب وعروق) دکتر هادی زاده
۵و ۳۲۲۴۲۱۶۴ _ ۰۳۱
تماس گرفته ویااطلاعات لازم رااز طریق آدرسهای زیر بدست آورید:

Www.doctorhadizadeh.ir

Www.doctorhadizade.com

Www.varisiran.ir

Www.varisesfahan.ir

Www.darmanevaris.com

Www.varisdarman.com

https://instagram.com/_u/dr.mahmoudhadizadeh

https://t.me/drhadizadeh

دیدگاه‌ خود را بنویسید