لیونل مسی

لیونل مسی

لیونل مسی فوق ستاره فوتبال برای پاری سن ژرمن در لیگ 1 بازی می کرد.

این اسطوره فوتبال نه تنها هفتمین جایزه گلدن گلوب را پذیرفت، بلکه دیروز در دور پایانی لیگ قهرمانان اروپا دو گل زد و تیمش را به قهرمانی رساند. تعداد گل های انباشته شده به 758 و از پله پیشی گرفت.از سوی دیگر باشگاه سابقش بارسلونا پس از جدایی او دچار رکود شد.

امروز آنها توسط تیم فوتبال بایرن مونیخ 0:3 سلاخی شدند و برای اولین بار در 21 سال گذشته در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا زود حذف شد.

مسی امسال برای اولین بار بازیکن آزادفوتبال شد.در ماه جولای امسال شایعه شده بود که او به بارسلونا باز خواهد گشت.طرفین برای تمدید قرارداد نیز مذاکره کرده بودند.اما در ماه اوت تیم فوتبال بارسلونا ناگهان اعلام کرد که این کار را نخواهد کرد. مشمول مقررات مالی و لالیگا باشد.قرارداد با مسی تمدید خواهد شد، دو طرف نیز رسما از هم جدا شدند و سپس مسی در لیگ 1 راهی پاری سن ژرمن شد و نیمار و کیلیان امباپه «سه گانه» پاریس را تشکیل دادند

رکورد صعودتیم فوتبال بارسلونا به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا در 17 سال گذشته نیز به حالت تعلیق درآمده است. آخرین باری که آنها نتوانستند در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا شرکت کنند، فصل 04-2003 بود و آخرین بار در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا حذف شدند. ، و به سال 2000 برمی گردد. در فصل -01، مسی به تازگی وارد تیم فوتبال جوانان بارسلونا شده بود.

سرخیو بوسکتس، هافبک و کاپیتان تیم بارسلونا پس از تایید اینکه او صعود را از دست داده است. در مصاحبه ای صریح گفت: “راستش را بخواهید، احساس بسیار بدی است. این نتیجه ای نیست که تیم و هواداران باید بگیرند. ما واقعاً می خواهیم ادامه دهیم. سفر لیگ قهرمانان اروپا، اما این واقعیت است، اکنون فقط می توانیم به قهرمانی اروپا برویم که برای ما بسیار دردناک است.”